Akustik halı nedir, Akustik halı fiyatları, Ses yalıtım halısı

Akustik Halı Nedir ? , Akustik Halı ısıya son derece dayanıklı alev almaz yapıda olup, üst düzey bir performansta ses yutumu sağlamaktadır. Ses yalıtımını gerektirecek kadar yüksek ses frekanslarına maruz kalınan ortamlarda zemine döşemesi yapılarak sesin yalıtılması sağlanan ekstra seçeneklerdendir. Özellikle ayak seslerinin yaydığı rahatsız edici boyuttaki sesler  ya da herhangi bir nesnenin çarpma, düşme gibi hareketleri sırasında oluşabilecek sesleri minimuma indirgemektedir. 

Akustik halı nedir , kirlenir mi ? Kirlilik dendiğinde genelde aklımıza çevre kirliliği, hava kirliliği gelse de aslında hep var olan ama bir şekilde idare ettiğimiz SES kirliliği yani gürültü kirliliği gelmelidir. Gürültü; yaşamımızın her alanında var olan, bedensel ve zihinsel sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesinin yanında insanlarla kurduğumuz ilişkiler de iletişim kopukluğu yaşamamıza da neden olmaktadır. 

Bu nedenle; Gürültüyü en aza indirgemenin yöntemleri çeşitli olsa da genel olarak bu yöntemlerin kordineli olarak kullanılmasıyla tam anlamıyla gürültü sorununu çözebiliriz. Evde kullanılan duvar ya da parke ses yalıtım gibi çözüm yöntemleri ile gürültüyü absorbe edebilirken bu durum ne yazık ki şirket ofisler de yeterli olmayacaktır. 

Akustik Halı Nedir ?Özellikleri Nelerdir ? yapısı gereği, kalın ve dayanıklı olduğundan dolayı topuk sesleri gibi gürültüleri sindirir. Tasarım açısından ise; istenilen boyut, renk, modele göre üretilebilen, fiyat açısından da uygundur. Kullanılan cushion back sistemi ile gürültülere  32 dB’e kadar dayanıklıdır. 

Kauçuk tabanlı Bu halıların en önemli özelliği ise ses emici özelliğiyle ses izolasyonu sağlaması ve zeminin kaymamasıdır. Dekoratif tasarım açısından, Halı yıkanabilir, yanmaz özelliğine sahiptir ve aynı zamanda kötü kokuyu bünyesinde yok eder.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Asma Tavan Panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Günümüz dünyasında özellikle kentleşmenin yoğun olduğu bölgelerde yaşayanların anlayacağı üzere, ses yalıtımının bu şehir yaşamında ses yalıtımı yapılması hayatımıza kazanç ve yarar sağlamaktadır. Gelişen teknolojiye koşut (muvazi,paralel) olarak yapı malzemelerinin hafiflemesinden ötürü gürültü problemleri oluşmaktadır. 

Bu yüzden yapı elemanlarının ses ışınlarına karşı tepkileri gözlenip kavranmalıdır.  Aksi durumda karşılaşılacak olan sorun ve masraflar bu şekilde önlenebilmektedir. Yapı elemanları aracılığı ile iletilen ses miktarını minimuma düşürmek (azaltmak) maksadıyla alınmış olan bu önlemlere ses yalıtımı denmektedir.

Akustik halı nedir hangi Mekanları, akustik düzenleme ile gürültülerden koruyabileceğimiz gibi, bunun bir diğer ve en etkili çözümü ise  gürültü ses yalıtımıdır. Kapalı yerlerdeki sesin yansımasının süresi düzenlenerek gürültünün etrafa zararı engellenebilir ki buna akustik düzenleme denir. 

Bir diğer yöntem olarak  gürültü ses yalıtımı, ses yalıtımında kullanılan malzemeler ile yüksek sesin neden olduğu şiddetli gürültüyü yani ses düzeyini azaltmak için yapılır. Yapılan bu ses yalıtım işlemi, gürültünün insanlar üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri önlemektedir.

Akustik Düzenleme paneli , Beyaz Piramit Sünger, Siyah Piramit Sünger, Renkli Piramit Sünger, Ağır Ses Yalıtım Bariyeri, Bariyerli Bondex Sünger, Bariyerli Akustik Sünger, Mantar Şilte, Kauçuk Mantar Şilte, Kauçuk Şilte.. Desibel Akustik  olarak; Stüdyo Ses İzolasyonu, Ofis Ses Yalıtımı hizmetleri ile 2013 yılından beri sektörün en memnun kalınan ve şirketler arasında bulunmakla birlikte, öncü bir firma olduğumuz sektörde bilinmektedir. Misyonumuz ve Vizyonumuz doğrultusunda hedefimizden şaşmadan her zaman kaliteli işler yapmak en büyük arzumuzdur.2013 yılından bu yana müşteri memnuniyetine özen gösterdik ve göstermeye devam edicez.

Süngerleri, Akustik düzenleme Paneller, Akustik Süngerler, Akustik Yankı Yalıtımı, Gürültü izolasyon ürünleri olarak güçlü ses kesim özelliğindeki yanmaz ses yutumu ürünleridir, şiddetli gürültülerin kesilmesinde etkili sonuçlara ulaşma maksadı ile tercih edilen gürültü izolasyon ürünleridir. Ham maddeleri poliüretan ve melamindir. Duvarlarda ve de tavanlarda gönül rahatlığı ile kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. 

yüzeyleri farklı farklı desenlerden oluşmakla beraber, desenli akustik sünger çeşitleri olan; piramit, yumurta, labirent gibi desenli süngerlerin kendiliğinden yapışkanlı olarak üretimi mevcut malzemelerdir. En etkili sonuçlara akustik süngerler beraberinde ağır bariyerler kullanılarak erişilmektedir. Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, onaylı sertifikalı, A kalite ürün ve malzemeler ile hizmetinizdedir. Diğer faydalanmak ya da tüm malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için,  lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin sizler için en iyisini seçer ve uygulamanız için yardımcı oluruz.Akustik Düzenleme paneli duvarlarının izolasyon işleminde kullanılan malzemeler sırası ile; Ses Yalıtım Süngeri, Bariyerli Yalıtım Süngeri, Kauçuk Bariyeri, Kauçuk Süngeri, Sünger Yapıştırıcısıdır.

Desibel Akustik

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişime geçiniz.​