Blower Gürültü Ses Yalıtımı, büyük AVM, üretim tesisleri gibi havanldırmadan kaynaklı yüksek ses frekanslarının, yani gürültünün oluşmasının kaçınılmaz olduğu yerlerde uygulanan ses izolasyon uygulamasıdır..  Bu havalandırma sistemlerinin kapesitelerinin artışı ile doğru orantılı olarak gürültü seviyesi de artmaktadır. Bundan ötürü havalandırmanın gerekli olduğu yerlerde önemli bir gerekliliktir.

Gürültü maalesef ki her alanda oluşan bir kirliliktir. İster ev ister sokak ister çalışma alanımız olsun mutlaka gürültüye maruz kalıyoruz. Gürültünün yoğun olduğu çalışma alanında, işçiler gürültü nedeniyle bir sürü sağlık problemi ile karşı karşıya kalıyor ve gerek psikolojik gerekse fizyolojik rahatsızlıklar yaşıyor. 

Blower Gürültü Ses Yalıtımı için Gürültünün en fazla bulunduğu alanlardan biri olan büyük alışveriş merkezlerinin ve  üretim tesislerinin havalandırma sistemleri her zaman çok yoğun bir gürültü yaymaktadır. Havalandırma sisteminin kapasitesi arttığı zamanlarda ise sistemin çıkardığı ses seviyesi de artmaktadır.

Büyük ölçekli havalandırma sistemlerinin kullanıldığı alışveriş merkezleri ve fabrikalar içinde blower ses yalıtımı ve izolasyonu kullanılması zorunlu bir kuraldır.

Kullanım Alanları

Blower Gürültü Ses Yalıtımı dediğimiz kavramı ise, ses yalıtımını kullanmak üzere havalandırma sistemlerinde özel olarak yapılan izolasyon işlemidir. Bu izolasyon yapıldıktan sonra havalandırmalar tam kapasite olarak çalışırken, oluşan gürültü izole edildiği için gürültü sorunu son bulacaktır.  

Bu sayede işyeri açısından da  sessiz bir odada çalışan kompresörden sağlanan  maksimum fayda kadar sağlanır.  Her firma için özel olarak tasarlanan kabin blower, havalandırma sisteminin yerleştirilmesi ile hazırlanır.

Blower Gürültü Ses Yalıtımı kabinleri işyerine ve firmaya göre değişiklik gösterdiğinden blower ses kabini havalandırma sistemi standart ölçüsü yoktur. Kabinler firmaların tasarım beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre üretilip, teslim edilir.

Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir. Diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz