Chiller Ses Yalıtımı, Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir.

Soğutmada chiller gruplarından yükselen gürültüler oldukça rahatsız edici olmaktadırlar. Bu cihazların çevreye yaydığı gürültü oldukça yüksektir. Gerek günlük yaşantıda gerekse iş hayatında insan sağlığını ve de psikolojisini olumsuz yönde etkileyen bu yüksek ve rahatsız edici seslere maruz kalmamak için bu uygulamalar yapılmalıdır. 

Bu uygulama ortamda oluşan sesi en aza indirecek çevreye verilen rahatsızlık son bulacaktır. Öncelikle cihazların performans düşüklüğü ve de verim kaybına ve doğal çalışma şekline engel olunmadan izolasyon sağlanmalı ve sesi en aza indirmeniz gerekmektedir.

Eğer ses dalgaları gelişi güzel bir spektrum şeklinde yer alıyor ise ki buna gürültü denmektedir. İnsan sağlığı, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk ve sinir bozukluğu, stress şeklindeki psikolojik tesirler ve de bir diğer önemli konu olarak insan topluluklarını olumsuz yönde etkileyecek olan iş verimlerinin düşmesi gibi olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Bu yüzden bu uygulama sesi en aza indirdiği ve sesi çok iyi tuttuğu için tercih edilmektedir. 

Kullanım Alanları

Cihazın konumu, gürültünün kaynağına uzaklığı, hava emiş ve atış kısımları, çok önemli olduğundan izolasyon uygulamasında mutlaka dikkate alınmalıdır. Cihaz yerle temas halinde olduğu için ses dalgaları sekerek daha fazla ses çıkarır. Soğutma kulesi ses yalıtımı, klima dış üniteleri ses yalıtımı işlemi bu doğrultuda projelendirilecek, dizayn edilmeli ve uygulama yapılması için en uygun hale getirilmelidir.

Özellikle yaz aylarında sürekli soğutma yapan ve sürekli çalıştığı için rahatsızlık verici sesler çıkaran chiller soğutma gruplarının ses yalıtımı için ve profesyonel bir etüt ve hazırlık çalışması gerekmektedir.

Biz Desibel Akustik olarak, Chiller soğutma gruplarından kaynaklanan gürültü problemlerine son vermeyi garanti ediyoruz. Chiller Ses Yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bilgi almak için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin Desibel Akustik sizler için en iyisini seçer ve uygulamanızda yardımcı olur.

Desibel Akustik Ses Yalıtım ve Akustik İzolasyon Chiller Hizmetlerinden Yararlanmak için iletişime geçiniz. Sizlere huzurlu bir ortam sunmak bizim görevimizdir. 

Chiller Ses Yalıtımı Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz