Greenbox Stüdyo Bilindiği gibi ses yalıtımında amaç sesin yayılmasını engellemektir. Ses yalıtımı uygulaması esnasında sesi iletmeyen ya da minimum düzeyde ses sızdıran  yani sesi daha üst düzeyde soğuran izolasyon malzemelerinin kullanımı tercih edilir. Gürültülü mekanalarda ses frekans dalgalarının şiddeti yüksek oladuğundan bu gibi yerlerde zaman geçirenler kalıcı sağlık sorunları yaşabilmektedir. Bundan ötürü yükses ses yoğunluğundaki gürültülü yerler için izolasyon malzemelerinin uygulanması gürültüye engel olur, yani ses yalıtımı sağlayarak sesin yayılmasını önler. Kayıt odası, Çalgı , davul, trampet ses izolasyonunda  Greenbox stüdyo akustik ses yalıtımı uygulanmaktadır.

Stüdyo veyahut profesyonel düzeyde bir müzik kariyerine atılabilirsiniz. Gece ya da gündüz, demolar için profesyonel ses kalitesi ya da kendi evinizde bu stüdyo ortamını yaratarak kolaylık ve özgürlükle tüm sesli kayıtlarınızı yapabilme özgürlüğü ile bir müzisyen rüyasını evinizde yaşayabilirsiniz. Ailenizi ve de en önemlisi komşuları rahatsız etme tedirginliğine düşmeden en yüksek ses frekanslarıyla dahi dilerseniz evinizde çalışabilirsiniz. Greenbox stüdyo ses yalıtımı, yüksek düzeyde seslerin  yayılımını minimuma indirgemek için tercih edilen akustik ses yalıtım uygulamasıdır.

Stüdyo giriş kapılarında da duvar, zemin ve tavanlarında gibi ses yalıtımı gerekmektedir. Giriş kapıları ve de çıkış kapılarında da akustik ses yalıtımı uygulanmalıdır.

Eğer stüdyo ses yalıtım uygulaması gereksiniminiz var ise, stüdyo ses yalıtımı uygulaması için duvarları epdm ağır bariyerli süngerler ile kaplanılması gerekmektedir. Tercih edilen gürültü izolasyon malzemelerinin kalınlığı ve de yoğunluğu arttıkça ses iletiminin de aynı oranda yayılımı engellenecektir. Devamen uygulamanın bir de tasarım boyutlarından az önce söz etmiş olduğumuz gibi: duvarları için kumaş ile kaplı panel uygulaması tercih edilen ideal bir gürültü izolasyon malzemesidir.

Biz Desibel Akustik olarak, Stüdyo ses yalıtımı uygulamalarında ses izolasyonunun ötesinde iç mekan dekorunda, mekana özgü uygulamalarla modern bir stüdyo görünümünün elde edilmesini ve de ses kayıt kalitesini mekan ses tasarımlarıyle uyumunu sağlayarak mekana bir bütünlük kazandırmaktayız.

GreenBox stüdyo ses izolasyon malzemeleri stüdyodaki ses frekansının yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra yüksek ses frekanslarında bariyerli süngerler de devreye girmektedir.

Greenbox Stüdyo Ses Yalıtımı (Akustik Yalıtım) Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz