Hastane ve Emar Odaları Ses Yalıtımı, özellikle şehir hayatı sürdüren insanlar, günün her saati çok çeşitli kaynaklardan şiddetli gürültülere maruz kalmaktadır. Bu gürültülü ve stresli ortam, sağlıklı insanlarda dahi psikolojik sorunların yanı sıra ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Hastanelerde yatanlar ise bu durumdan çok daha fazla etkilenmektedir. Stres ve huzursuzluğun yanı sıra iyileşme süreçleri sağlıksız olarak uzayabilir ya da kötü yönde etkilenebilmektedir. 

Hastalar dışında tabi ki hastane çalışanları da gürültünün verdiği rahatsızlıktan dolayı işlerini ister istemez yanlış uygulayabilirler. Bu da hem çalışana, hem hastaneye hem de en önemli olarak hastaya kötü sonuçlar doğururken dolaylı olarak insan refahını ve ülkeyi de etkileyecektir. Bu nedenlerden ötürü bu izolasyonun uygulanması, yapılması muhakkak ki gereklidir..

Kullanım Alanları

Dış gürültülerden hem hastalar hem de çalışanlar ciddi yönden etkilenecekleri için, hastane, ameliyathane, mr (emar) ve röntgen odası, acil odası gibi yerlerde dış ortam gürültüsünün en aza indirilmesi çok çok önemlidir. Bu hastane odalarını ve de tabi ki hastaneleri, dış mekan gürültülerinden gerçek ve kalıcı şekilde izole etmek için, melamin köpük ve ses izolasyon bariyerleri en geçerli ürünlerdir. 

Hastane odalarının, odaları birbirinden ayıran duvarlarına ses yalıtımı uygulanması ve bu sayede odaların diğer odaları rahatsız etmesi ve de diğer odalardaki yüksek titreşimlerden korunması gereklidir. Kısacası hem hastaneleriin dış gürültülerden korunması hem de hastanedeki odalar arasında gürültü sızıntısını engellenmesi, ses yalıtımı uygulaması ile mümkün olabilmektedir. Seslerin yoğun titreşimlerini ve hastane odalarından bulunduğu oda içerisindeki sızıntıları gidermenin en etkili yolu ses yalıtımı uygulamasıdır.

Mr Emar Odası Ses İzolasyon Malzemeleri, Akustik Süngerler, Kumaş Kaplı Paneller ve Ahşap Akustik Panellerden oluşmaktadır.

Hangi Yerlere Uygulanabilir ?

Hastanelerin dışarıdan maruz kaldıkları gürültüler dışında, bir de hastane içindeki odalardan yükselen çeşitli gürültüler olduğundan, mr (emar), röntgen gibi hastane odalarının duvarları içinde ses yalıtım işlemi uygulanmalıdır. Emar cihazlarının neden olduğu yoğun titreşimlerin ve seslerin duvarlardan çıkarak, oda dışına çıkarak, yerin akutiğini bozması ve de hastaları ve hastane çalışanlarını rahatsız etmesi önlenmelidir.

En uygun fiyatlı ve de kaliteli en iyi hizmeti almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz