Jeneratör ses yalıtımı, marka ve model gözetmeksizin, günümüz teknolojisinin jeneratörleri yüksek seviyede sesli ve çevreye yaydığı gürültü kesinlikle kontrol altında tutulması gereken cihazlardır. Kabinli ya da dış mekanda kabinsiz farketmeksizin rahatsızlık veren gürültüsüyle jenratörlere, jeneratör ses yalıtım yapılmadan evvel profesyonelce etüt edilerek tekniik ergümanlar göz önünde bulundurularak sonrasında jeneratör ses yalıtım uygulaması gerçekleştirilir.

“Bilinmelidir ki; jeneratör gereksinimi olan hava sirkülasyon sağlanamazsa cihazda kalıcı hasarlar oluşacaktır.”

Günümüzde artık hastane, okul, otel, alışveriş merkezleri, banka endüstriyel kurum ve kuruluşlarda bulunan biri de jeneratörlerdir. Elektrik kesintilerinde olağan çalışmaların devam edebilmesi için devreye giren jeneratör cihazları, çevreyi rahatsız edebilecek seviyede ses çıkartarak, etrafa gürültü saçmaktadır. Bu zamanlarda jeneratör gürültü ses yalıtım ve ses izolasyonakustik kaplamaoda içi ve oda dışı ses yalıtım kabinine alınarak gürültüleri minimum seviyeye düşürmek mümkündür. Desibel Akustik olarak Jeneratör izolasyon uygulamalarımızda jeneratör cihazlarının çalışma performas kayıplarını minimuma indirmektir. Jeneratör ses yalıtımında mevcut gürültü oranı ve de ulaşarak rahatsızlık verdiği bölgelere olan uzaklığı doğrultusunda izolasyon işlemi gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde Jeneratör Ses Yalıtım

Gürültü, iş ve ondan da önemlisi işçi sağlığını kötü yönde etkileyerek olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Gürültünün insanlar üzerindeki etkileriyle kendini kötü yönde kendini gösterdiği artık bilinmektedir. Fabrikalarda kullanılmakta olan pres, jeneratör, kojenerasyon, blower ve mekanik aksamların mutlaka ses yalıtımı yapılmalıdır.

Yanmaz ses yalıtım malzemelerinin kullanılması gereken jeneratör odası ses yalıtım için ideal malzeme ürünün niteliğine göre tercih edilmesi gerekir. Ayrıca ürün ve uygulamalarda ihtiyaca uygun olarak kabin montajının da uygulanması gerekmektedir. İmal edilen kabinlerde bulunan malzeme niteliği ses desibel parametresine uygun yalıtım özelliğine sahip ürünlerle kaplanmaktadır.

Jeneratör ses yalıtım için yanmaz özellikte malzemelerin kullanılması gereklidir. Bu izolasyon işlemi için ideal malzeme, ürün özelliğine göre tercih edilmelidir. Makine daireleri gibi yerlerde ses yalıtımını arttırmak için duvar ve tavanlara iç ve dış yalıtım malzemesi uygulanabilmektedir.

Jeneratör odası ses yalıtımı oda özelliklerine ve ses izolesi sağlanacak mekana göre projelendirilerek uzman kişiler tarafından yapılması tercih edilmelidir. Konusunda uzman kişiler gürültülü alanda projeye uygun olarak sesi ve titreşimi kolaylıkla izole edebilmektedir. Jeneratör ses yalıtımı hizmetimizden yararlanmak ya da daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Jeneratör ses yalıtım Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz