Kompresör Ses Yalıtımı ,  rutin iş hayatında çalışanların verimliliğini olumsuz yönde etkileyen gürültülerin, kompresör odası etrafının yanmaz ses izolasyon süngerleri yardımıyla kaplanması işlemidir. Diğer yandan bunu takiben hava filtresinden emilen havannın sebep olduğu ses, meydana gelen titreşim nedeniyle kompresör üzerindeki bir kaç farklı noktalardan yayılan sesler; hepsi bir bütünü oluşturur. Desibel Akustik olarak, özellikle kabinli üretim yapan jeneratör ve de kompresör sanayi kuruluşlarının imal hatlarına gürültü izolasyon amaçlı ürünler tedarik etmekteyiz.

Günlük çalışma hayatımızda sık sık kullandığımız ve vazgeçilmez bir öğesi olan kompresörler çok faydalı cihazlar olmasına rağmen yüksek sesler yaratması nedeni ile gürültü kirliliğine neden olmaktadır. Kompresörler ; havayı özel mekanizması sayesinde sıkıştıran ve sonra bulunan havayı yüksek bir basınç  ile kullanıma hazırlayan cihaza verilen isimdir .

İş hayatımızda yaşadığımız iş stresin dışında, ortamda bulunan fazla gürültü nedeniyle sağlığımızı ve konforum üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü ; kulaklarımızda işitme hasarlarını yaratmasının yan ısıra, vücudumuzdaki kan basıncını arttırması, kaslarımızın istem dışı kasılması gibi fizyolojik etkiler yaratarak  huzursuzluk sinirlilik yapmaktadır.

Kullanım Alanları

Ses yalıtım yapılması mutlak ve mutlak gereken alanların başında gelen kompresör odaları, gürültünün en fazla olduğu iş alanlarındandır. Kompresörlerin çalıştırıldığı ortamda kompresör ve çevresi çok önemlidir. Fabrikalarda ve işletmelerin kompresörlerin ayrı bir odada konumlandırılması önemlidir. 

Ortam sıcaklığı nedeniyle yaşanabilecek tüm sorunlar için kompresör odalar tasarlanmıştır. Peki neden kompresör odalarını kullanmalıyız? Kompresör odaları herhangi bir arıza veya bakım durumlarında servis elemanlarının rahatça çalışıp  daha kısa sürede işini bitirmesini sağlayacaktır.

Kompresörler yapısı gereği gürültülü çalışır. Bu nedenle kompresörleri özel bir odaya alarak Kompresör Gürültü Ses Yalıtımı yapmak gerekir .Kompresör odasını izole ederken kullanmamız gereken nihai ürün yanmaz süngerler olmak zorundadır. Kompresörden gelen ısıdan dolayı yangın çıkma ihtimaline karşı kullanılacak tüm süngerlerin yanmaz ve erimez olması güvenliği  arttırmaktadır.
Kompresör Gürültü Ses Yalıtımı hizmetlerimizden yararlanmak ya da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kompresör Gürültü Ses Yalıtımı Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz