Oda Ses Yalıtımı, odalarda en iyi ses performansını alabilmek ve aynı zamanda  oda sınırları dışına, dışarıdaki insanlara, komşulara ulaşan gürültü derecesindeki yüksek seslerden ötürü rahatsızlık verilmemesi için yapılmaktadır. Oda ses yalıtımıortak duvar ses yalıtımı, akustik mekan içi müzik vb. hava oluşumlu sesler geçiş kaybına uğratılma maksadı ile uygulanır. Böylelikle duvar sınırları içerisindeki ses hiçbir zaman dışarıyı dolayısıyla komşu odaları rahatsız etmez.Ses İzolasyonu, bazen yüksek volümde müziklerle çalışılması gereken odalar için uygulanmaktadır ve tüm binaya, apartmana değil de sadece bir tek odaya uygulanması gerekli olabilecek durumlar bulunmaktadır. Bu gibi tek odaya ses yalıtımının uygulanması gereken durumlarda alanın küçüklüğünden ötürü oda ses yalıtımının maliyeti de düşecektir. Genellikle apartman dairelerinde yaşayan fakat, gerek mesleği, gerekse hobisi olarak, müzikle uğraşan insanlar tarafından ya da daha farklı olarak çevreye rahatsızlık verecek gürültülere neden olan seslerin oda dışına sızmaması için tercih edilmektedir. Bu ses yalıtım malzemelerinin kalitesi de ses izolasyon işleminin fiyatına etki etmektedir.  Bu ses yalıtım malzemelerinden bütçenize uygun olanı seçme şansınız bulunmaktadır. Fakat duvar, tavan, döşeme gibi yerlerde ses yalıtımı yüksek ve kaliteli malzemeler tercih edilmelidir gerçek bir sonuç elde edilebilsin.

Kullanılan Malzemeler

Oda duvarlarının izolasyon işleminde kullanılan malzemeler sırası ile; Ses Yalıtım Süngeri, Bariyerli Yalıtım Süngeri, Kauçuk Bariyeri, Kauçuk Süngeri, Sünger Yapıştırıcısıdır. 

Ortak duvar ses yalıtımı ile komşu daireler arasındaki duvarlara ses yalıtımı yapılarak komşunuzdan gelen gürültüyü ve yahut komşu komşunuz ile sizin daireleriniz arasındaki duvarı aşarak gürültünüz ile komşunuzu rahatsız etmenizi önleyebilirsiniz. Bu amaçla ses yalıtım malzemeleri, direk duvarlar üzerine ya da profiller arasına yerleştirilerek, duvar içi ve duvar dışı ses yalıtımı yapılır. Duvardan yansıyan seslerin yutulmasını sağlayarak duvar ötesindeki insanların rahatsız olmasını ve çeşitli komşu anlaşmazlıklarını engeller.

Her türlü izolasyon uygulamaları gibi duvar ses yalıtımı da oldukça ciddi bir iş olduğundan, mutlaka işin ehli kişilere yaptırılmalıdır. Tecrübeli ses yalıtım ekibimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Oda Ses Yalıtımı Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz