Soğutma Grupları Gürültü Ses Yalıtımıneredeyse bütün kurumsal mağazalarda ve market zincirlerinde, mesai saatleri boyunca çalışır durumda olup, çevreye yaydığı gürültü ile sıkıntılılara yol açan klima dış ünitelerinin izolasyon uygulamasından geçme işlemidir.

Su soğutma kuleleri  endüstriyel anlamda soğutma ihtiyacı fazla olan sanayi üretim yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.  Su soğutma gruplarının en fazla kullanıldığı alanların başında termik santraller,  ilaç sektörü, gıda sektörü, demir çelik üreten fabrikalarda, petro kimya sanayisi  gibi su soğutma ihtiyacı en fazla olan büyük sanayiler gelmektedir

Soğutma suyu sağlamak amacı ile kurulan su soğutma kuleleri ; sistemden gelen ısıyı soğutma suyundan absorb edilmesini sağlar. Su soğutma kulesinin  doğaya faydası nedir ? Sorusuna net bir cevap verebilmemiz mümkün.  Su soğutma gruplarının faydasının başında doğaya zarar vermemesi gelir.

Günümüzde Soğutma Grupları Gürültü Ses Yalıtımı

Eğer endüstri alanında büyük bir firma soğutma gruplarına ve kulelerine sahip olmasaydı, ne yazık ki nehir,deniz ve gölleri kullanacaktık.  Kullanılan bu suyun tekrar göl deniz nehirlere akması ekolojik anlamda doğaya zarar verecekti. Bu nedenle, Soğutma grupları aslında hem doğaya faydalı hem de zamandan tasarruf açısından kullanılması faydalı bir sistemdir.

 Su soğutma kuleleri  ısı transfer yöntemlerinde hem ıslak soğutma kuleleri hem de kuru soğutma kuleleri olarak 2’ye ayrılır. Yapısına göre de 2’ye ayrılan soğutma kuleleri paket tip ( küçük ölçekli), inşaai tip(demonte olarak üretilen büyük ölçekli)dir. 

Soğutma Grupları Gürültü Ses Yalıtımı ise mutlaka olmazsa olmazlardandır.  Bu nedenle, soğutma grupları ve kulelerini seçerken seçiminizi gürültüyü en aza indirgeyecek, ihtiyacınıza göre en uygun ,çevre koşullarına göre uygulanabilir olarak yapmanızda fayda var.

Firmamızın ana prensipleri arasında önceliği alan asıl husus; ses yalıtım uygulamasının cihazlarda performans düşüklüğüne , verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan işlem yapılmasıdır.

Gürültü izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz