Tavan Ses Yalıtımı aynı binadaki komşu dairelerle aranızdaki sınırı belirleyen duvarlardan geçen ve çoğu zaman rahatsızlık veriici seslerin izole edilmesidir. Komşu duvarlardan ve tavandan gelen bu sesler çoğunlukla komşular arasında problemlere yol açmaktadır.  Ses yalıtımı sağlıklı ve huzurlu bireyler için gereklidir. 

Tavan duvarlarından geçip gelen sesler ortamda rahatsız edici ve kimi zaman gürültü denebilecek bir ses kargaşası yaratmaktadır. Tavan ses yalıtımı olarak tavana yoğun ve de kalın malzemelerin uygulanması ile etkili bir şekilde ses izolasyonu uygulanmaktadır.

Aynı binada yaşayan çocuklu aileler, müzik tutkunları vb. arasında gürültüden kaynaklı huzursuzluklar yaşanabilmektedir. Bu problemlerin önüne geçmede katlar arası ses izolasyonunun önemi büyüktür.

Uygulanan bu tavan ses yalıtımı işlemi sayesinde komşu duvar ve tavanlarından yalıtım öncesi rahatsızlık veren sesler artık izole edildiğinden duvarları aşamayacak ve komşular arası huzursuzluk son bulacaktır.

Kullanılan Malzemeler

Akustik Sünger, Ses Kesici Sünger, Akustik Kumaş Kaplı Panel, Akustik Ahşap Panel ve Zemin Ses Yalıtım malzemeleri mevcuttur.

Akustik Sünger Çeşitleri: Bass Trap Vicoustic Kare Flexi A50 Sünger, Bass Küpü, Tekno Touch Sünger, Basotect Melamin Sünger, Kesik Piramit Süngeri, Spesial Piramit Süngerleri, Piramit Süngerler, Yumurta Sünger, Spesiyal Sünger, Labirent Sünger ve Düz Süngerler.

Ses Kesici Süngerler: Bariyerli Süngerler — > Bariyerli Yanmaz Akustik, Melamin ve Rebonded Süngerler.

Akustik Kumaş Kaplı Paneller: Kumaş Kaplı Akustik Duvar Paneli, Akustik Yüzer Tavan Paneli, Akustik Paravan, Akustik Baffle ve Masa Seperasyon Panelleri.

Akustik Ahşap Paneller: Delikli Ahşap Paneller, Derzli Ahşap Panel ve Difüzor Ahşap Panelller.

Zemin Ses İzolasyon Malzemeleri: Kauçuk Levha, Mantarlı Kauçuk Levha, Mantar Şiltesi ve Akustik Halı.

Bunlar dışında Sünger Yapıştırıcı, Ağır Epdm Ses Bariyerleri ve Ses İzolasyon Kapısı gibi ses izolasyon malzemeleri de mevcuttur. Bu tavan ses yalıtım malzemeleri (ses yalıtım panel ve süngerlerini vb) tavanlara uygulanarak tavan ses yalıtımı işlemi gerçekleştirilir.  

Bu yalıtım işlemi sonucunda tavan ve duvar sınırlarınızın içerisinde (evinizin tavan ve duvarları vb. ) herhangi bir şekilde gürültü meydana getirebilecek olan söz gelimi müzik benzeri yüksek sesler hiçbir şekilde duvar sınırlarınızı geçip komşulara ulaşmayacaktır. Sesler Sünger, panel yüzeylerine çarptığı an yalıtılıp yansıtılarak gürültü önlenmiş olur.

 

Tavan Ses Yalıtımı Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz