Zemin Ses Yalıtımı, zeminde meydana gelen raharsızlık verici, yüksek titreşimli seslerin minimum seviyeye indirilme işlemidir.

Desibel Akustik olarak, diğer uygulamalarda tercih ettiğimiz gürültü izolasyon malzemeleri gibi bu uygulamada da  A kalite gürültü izolasyon malzemeleri kullanmakta ve sizler için en iyisini seçmenize yardımcı oluruz.Gürültü yaşamımızda hepimizin karşılaştığı bir kirliliktir. Eski yapılı binalarda yaşayanların en büyük sorunu duvarlardan ve üst kattan gelen tıkırtı veya yüksek rahatsız edici seslerdir. Teknoloji ile geliştirilen ses yalıtım yöntemleri sayesinde bugün artık yüksek katlı apartmanlarda ve şirketlerde gürültüyü en aza indirgemenin yollarını bulabiliyoruz. 

Zemin Ses yalıtımı çeşitlerinden birisi olan zemin ses yalıtım yöntemi ise; zemin ve kaplamaların arasında susturucu görevi görerek, ses izolasyonunu sağlamaktadır. Zemin ses yalıtım; zemin ile kaplamayı birbirinden ayırdığı için kullanılan malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlarken hem de gürültüyü engeller. Yüksek katlı binalarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi, aşağıdaki komşuyla gürültü nedeniyle yapılan tartışmalardır.

Kullanılan Malzemeler

Zemin ses yalıtımında kullanılacak malzemelerin ve işlemin mutlaka ses yalıtım konusunda uzman bir usta tarafından yapılması ile sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Zemin ses yalıtım yöntemi duvar ses yalıtım yöntemi ile birlikte kullanıldığında tam anlamıyla bir ses izolasyonu sağlamaktadır. 

Zemin ses yalıtım yönteminin en çok uygulandığı alanlar makine odaları, sinema salonları, rejilerdir. 

Zemin ses yalıtımını yaşam alanınıza uygun tasarımsal olarak kullanabileceğiniz ölçü ve modellerde yaptırabilir, dekorasyonunuza şıklık katabilirsiniz. Renk, ölçü ve modellerin de çok  fazla seçenek sunan, dekorasyon yapmak isteyen kişiler ses yalıtımı özelliği nedeniyle de tercih etmektedir. Kullandığımız ürün kalitesi müşteri memnuniyeti ile sektörde öncü olduğumuzu belirtmek isteriz.

Zemin ses yalıtımı ve diğer tüm ses izolasyon hizmetlerimizden yararlanmak ya da gerek ses yalıtımı hizmetlerimizden gerekse gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında bilgi almak için Desibel Akustik olarak bizimle, iletişim kurmaktan çekinmeyin biz sizler için en iyisini seçer ve uygulamaya çalışırız.

Zemin Ses Yalıtımı Hizmetimizden Yararlanmak İçin

DİĞER HİZMETLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN

Hizmetlerimiz sayfasını ziyaret ediniz